Wzdłuż północnej granicy Chłapowa rozciąga się piękna piaszczysta plaża z wysokim klifem. Szczególnego uroku dodają plaży urozmaicone dojścia nad morze, od szerokich zejść po schodach, do wąskich ścieżek rybackich i malowniczego wąwozu Chłapowskiego.
Główne kąpielisko usytuowane jest przy szerokiej plaży pokrytej drobnym, białym piaskiem bez kamieni.
Zaraz obok morze urozmaica ten widok warstwą morskich kamieni i samotnymi głazami nieco wystającymi nad powierzchnię fal.
Latem miejsce te ożywa wraz ze wschodem słońca. W ciągu dnia popularnością cieszą się m.in. kąpieliska strzeżone, przejażdżki skuterem i rozgrywki piłki plażowej. Przy zachodzie słońca spotykamy tu rozmarzonych spacerowiczów podziwiających zachody słońca na tle przylądka Rozewie.
Wschodnia część plaży łączy się z władysławowskimi tłumami, a zachodnia część zawsze swobodna, zdominowana spacerowiczami podążającymi brzegiem morza do Rozewia.


Ocena artykułu7,4/10 (na podstawie 5 ocen)

Oceń, skomentuj artykuł

Komentarze i oceny oglądających

Kris niedziela, 09 lipiec 2017r. 09:12
20
A gdzie są toalety?
Na plaży czy blisko przy plaży?
A może wcale ich nie ma?
JARO sobota, 22 lipiec 2017r. 18:16
01
Rodziny z wózkami proszę tutaj nie przyjeżdżać że względu na zejście na plażę. Jest tylko jedno płaskie lecz na plaży miejsca brak. Zresztą na pozostałych lepiej też nie ma. Pozdrawiam
Łukasz piątek, 08 wrzesień 2017r. 23:47
12
Bzdury piszecie
SOKÓŁ środa, 19 lipiec 2023r. 10:04
00
A co z plażą naturystów? Podobno jest, ale nie ma oznakowania, które by ustanawiało jej oficjalny początek i koniec. Przy wejściach na plażę też nie ma znaków, ani map, które oficjalnie wskazywałoby jej położenie. Podobno jest ta plaża, na Internecie pełno bardzo ogólnikowych informacji na jej temat, ale oficjalnie nie ma żadnego znaku jej istnienia. Więc jak to jest z tą plażą naturystów?

wladyslawowo.org

wczasy we Władysławowie

ustroniemorskie.org

wczasy w Ustroniu Morskim

kuznica.eu

wczasy w Kuźnicy

chalupy.com

wczasy w Chałupach

ostrowo.eu

wczasy w Ostrowie


©  2003 - 2024   www.chlapowo.pl - noclegi na morzem na wczasy w Chłapowie - wakacje w Chłapowie

poniedziałek, 22 lipiec 2024r. 15:25:52, online: (0/2), 7.3 ms