"Potrzebne mi są twoje ręce, abym mógł dalej błogosławić; Potrzebne mi są twoje wargi, abym mógł dalej mówić;
Potrzebne mi jest twoje ciało, abym mógł dalej cierpieć;
Potrzebne mi jest twoje serce, abym mógł dalej kochać...;
Potrzebny mi jesteś ty, człowieku, abym mógł dalej zbawiać."Parafię w Chłapowie pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego erygował 1 czerwca metropolita gdański arcybiskup Tadeusz Gocłowski.
Jej proboszczem został ks. Kazimierz Białk. Przez kilkanaście tygodni budowaliśmy wspólnymi siłami kaplicę. Teren pod budowę został ofiarowany przez pana J. Jekę. To właśnie dzięki pomocy i zaangażowaniu mieszkańców wybudowaliśmy kaplicę, do której dzwon - sygnaturkę przekazał ks. Tadeusz Reszka z Juraty. Szaty liturgiczne i naczynia dla naszej wspólnoty podarowali wierni z macierzystej, władysławowskiej parafii Wniebowzięcia NMP.
W domu parafialnym zaprojektowanym przez inż. arch. Wiesława Szyślaka z Gdańska Osowy, oprócz mieszkania dla księdza znajdują się także pokoje gościnne i pomieszczenia katechetyczne.
Budowę domu rozpoczęto na wiosnę 1994 roku i do tej pory trwają tam drobne prace wykończeniowe.

Obecnie (od 1 lipca 1994) proboszczem naszej parafii jest ks. Roman Wiesław Weet.
Od kilku lat w domu parafialnym funkcjonuje świetlica dziennego pobytu dla dzieci, które nie mają w rodzinach wystarczającej opieki. Prowadzą ją: Anna Kollek - nauczycielka i Sylwia Szczypiorowska - katechetka. Dzieci mogą w świetlicy spokojnie odrobić lekcje, korzystają z gier świetlicowych. Uczestniczą również w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunki.

Jako parafia chętnie uczestniczymy w pielgrzymkach. Jesienią organizowane są wyjazdy do Częstochowy i innych sanktuariów.
Z okazji odpustów w Swarzewie i w Wejherowie pielgrzymujemy do Tronu Królowej Polskiego Morza, bądź na Kalwarię Wejherowską. W wędrówkach towarzyszy nam feretron w kształcie łodzi rybackiej (żaglowej), na której pokładzie znajduje się figura Matki Bożej.

24 listopada 1995 roku przeżywaliśmy uroczystości peregrynacyjne relikwii św. Wojciecha. Uroczystościom przewodniczył arcybiskup metropolita gdański Tadeusz Gocłowski.
Należy wspomnieć, iż projekt kościoła wykonuje, podobnie jak domu parafialnego, inż. arch. Wiesław Sieślak, który jest również autorem projektu kościoła NMP Królowej Polski w Wejherowie.

ADRES:
Parafia Miłosierdzia Bożego w Chłapowie.
84-120 Władysławowo,tel.0 58 674 23 23

KANCELARIA PARAFIALNA:
Czynna codziennie po wieczornej Mszy świętej (w sprawach pilnych o każdej porze).

MSZE ŚWIĘTE:
niedziele i święta: 8:00, 10:30, 16:00 (w ciągu roku), 20:00 (wakacje)
dni powszednie: 17:00 (czas zimowy), 18:00 (czas letni).


Oceń artykuł jako pierwszy

Oceń, skomentuj artykuł jako pierwszy


wladyslawowo.org

wczasy we Władysławowie

ustroniemorskie.org

wczasy w Ustroniu Morskim

kuznica.eu

wczasy w Kuźnicy

chalupy.com

wczasy w Chałupach

ostrowo.eu

wczasy w Ostrowie


©  2003 - 2024   www.chlapowo.pl - noclegi na morzem na wczasy w Chłapowie - wakacje w Chłapowie

poniedziałek, 20 maj 2024r. 10:36:35, online: 431 (0/2), 9.1 ms